Kohēzijas fonda projekta* ietvaros atjaunota ekspozīcija „Pasaules dzīvnieki”, tajā apskatāmi dzīvnieki – zīdītāji, putni, rāpuļi – no visiem zooģeogrāfiskajiem apgabaliem.
Ekspozīcijā pārstāvēti dzīvnieki no visiem pasaules reģioniem jeb zinātnieku iedalītajiem zooģeogrāfiskajiem apgabaliem: Etiopijas, Indomalajas, Neotropikas, Austrālijas un Holarktikas.
Skatāms sauszemes augstākais zīdītājs – žirafe, ātrākais skrējējs – gepards, lielākais kaķu dzimtas pārstāvis – tīģeris, viens no retajiem olas dējošajiem zīdītājiem – ehidna, kā arī daudzi eksotiski dzīvnieki. Zīdītājiem un pasaules lielākajam putnam – Āfrikas strausam ir pievienojušies arī rāpuļi, tai skaitā īpatnējā ķirzaka – apkakles agāma.
No muzeja krājuma izvietoti priekšmeti ar īpašu vēsturisku vērtību, piemēram, mazais bruņnesis, ko muzejam dāvinājis viens no pirmajiem latviešu zinātniekiem profesors Karloss Bergs (19. gs. beigas). Dabā šis bruņnesis sastopams tikai Argentīnas centrālajā daļā. Līdzās vēsturiskajiem izbāžņiem skatāmas arī jaunizveidotas taksidermiskās skulptūras, piemēram, rudai ķengurs ar mazuli, purva valabijs, gvanako, huzārpērtiķi u.c.
Mūsdienās eksotiskos dzīvniekus taksidermijai muzejs iegūst pēc to nāves, sadarbojoties, piemēram, ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Reizēm muzejs saņem arī dāvinājumus, piemēram, atjaunotajā ekspozīcijā skatāms plankumainās genetas izbāznis, ko muzejam dāvinājis ceļotājs un profesionāls mednieks Magnuss Pelcs (Magnus Pelz). Jāatzīmē, ka tas ir vienīgais šīs sugas eksemplārs Dabas muzejā.
Īpaši ir vēsturiskie sienu gleznojumi vitrīnās, kas raksturo katra zooģeogrāfiskā apgabala dabu un tikuši restaurēti.
Jaunā ekspozīcija apmeklētājiem pieejama no 2022. gada 27. jūlija (iepriekšējā ekspozīcija izveidota 1984. gadā).
*Ekspozīcija atjaunota Kohēzijas fonda projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” Nr. 5.4.2.2/17/I/002 ietvaros.