Konkurss „Cielavas gudrības” 2024./2025. m.g. - pirmā atlases anketa

16.10.2024.
Ekspozīcija „Zemes un biosfēras evolūcija”
Foto: LNDM arhīvs

Klāt konkursa „Cielavas gudrības” 18. sezonas pirmā kārta!

Šosezon, sagaidot Latvijas Nacionālā dabas muzeja 180. jubileju, dosimies simboliskā ceļojumā pa muzeju, stāvu pa stāvam izzinot ekspozīcijas un ar tām saistītos dabas tematus. Konkursa pirmajā anketā apmeklēsim 2. stāvu – iepazīsim minerālus, iežus un fosilijas, un izpētīsim to daudzveidību.

Konkursā var piedalīties 5., 6. un 7. klašu skolēni, veidojot komandas trīs cilvēku sastāvā. Sezonas laikā būs četras atlases anketas, no kurām jāiesūta vismaz trīs, lai kvalificētos finālam. Kopvērtējumā katrai komandai tiks ņemtas vērā trīs labākās atlases anketas no četrām.

Anketu izziņošanas un iesūtīšanas laiki 2024./2025. gada sezonā:

1. anketas „Ģeoloģija un paleontoloģija” atbilžu iesūtīšana no 16. oktobra līdz 13. novembrim;
  2. anketas „Zooloģija” atbilžu iesūtīšana no 11. decembra līdz 15. janvārim;
  3. anketas „Botānika un mikoloģija” atbilžu iesūtīšana no 5. februāra līdz 5. martam;
  4. anketas „Cilvēks un vide” atbilžu iesūtīšana no 2. aprīļa līdz 30. aprīlim.

Konkursa nolikums un plašāka informācija šeit.

Aicinām skolēnus piedalīties konkursā un izpildīt pirmo anketu „Ģeoloģija un paleontoloģija”!

Pirmā atlases anketa atrodama pielikumā.

Atbildes un jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu konkursi@lndm.gov.lv vai pastu Latvijas Nacionālais dabas muzejs, K.Barona ielā 4, Rīga, LV–1050, ar norādi „Cielavas gudrības" līdz 13. novembrim (pasta zīmogs).